Haber

Depremin 9’uncu gününde şehitlik verilerek enkazdan çıkarıldı.

Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen depremlerin ardından Hatay’da arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

209 SAAT SONRA İYİLEŞTİ

Merkez Antakya ilçesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan Murat Apartmanı’nın enkazında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye, Balıkesir AFAD ve Susurluk Şeker Fabrikası Arama Kurtarma ekipleri tarafından çalışma yapıldı. Enkazdan gelen sesin ardından çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, depremin 209. saatinde yabancı uyruklu Faez Ghanam ve eşi Fatma’yı kurtardı. Fatma sedyeyle dışarı çıkarılırken karı koca ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“ÇOK ENGEL OLDUK, AŞTIK”

Arama kurtarma ekibinde yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yangın eğitim sorumlusu Recep Yayla, enkazdan sağ kurtulan herkesin yorgunluklarını unutturduğunu söyledi. Bu kadar uzun bir aradan sonra hayata döndürmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yayla, “Aslında literatürde depremden sonra bu saatlerde canlı çıkmak çok zor. Hayattaki büyük boşluklar.Tek ihtiyaçları olan suydu ama biz az bir miktar verebildik.Arkadaşlar sağolsun çok iyi oldular.Destekledik.İçeri girdik, kırdık. Birçok engel vardı. 7 metreye kadar çıktık.” dedi.

“GELMEDEN ÖNCE KAPLANMASINI İSTEDİ”

Enkazdan çıkarken Fatma’nın elini tuttuğunu söyleyen Yayla, “Çıkmadan üstünü örtmesini istedi. Üzerini kapatıp hazırladık. Ona göre çıkardık. Harika olmuş. mutluluk.İnanın şu an yorgunluktan ayağa kalkamıyorum ama elimi tutsa o an her şeyi unutur.” ” konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu