Haber

Kim Jong-un, Kuzey Kore’nin artan askeri gücünün savunulması gerektiğini açıklıyor

Ülkenin önde gelen savunma sanayii işletmelerinde üretim süreçlerinin artırılması ve askeri potansiyelin güçlendirilmesi konularının ülkenin kendi savunması için olduğunun altını çizen Kim, Güney Kore ile birleşmenin imkansız olduğunu, bu ülkenin Kuzey Kore’deki rejimi devirmeyi hedeflediğini vurguladı. Asimilasyon yoluyla birleşin.

Kore Merkezi Haber Ajansı’nın (KCNA) haberine göre Kim, açıklamasında şunları söyledi: Ülkenin askeri gücündeki artış Güney Kore ile örtüşüyor ‘zorla birleşme ‘, kendini savunma ihtiyacından dolayı değil. Güney Kore ile birleşmemiz imkansızdır çünkü bu ülke Kuzey Kore rejimini yıkmayı ve asimilasyon yoluyla birleşmeyi hedeflemektedir.“dedi.

Renhap Haber Ajansı, Kuzey Kore cumhurbaşkanının Güney Kore’nin anayasada ‘bir numaralı düşman ülke’ olarak nitelendirilmesi gerektiğine inandığını bildirdi.

Kim geçtiğimiz günlerde ülkedeki büyük mühimmat fabrikalarını denetlerken yaptığı açıklamada şunları söyledi: Güney, Kuzey’e karşı silahlı kuvvet kullanmaya kalkarsa veya onun egemenlik ve güvenliğini tehdit etmeye kalkışırsa ve böyle bir fırsat ortaya çıkarsa, elimizdeki tüm imkan ve güçleri seferber ederek Güney’i yok etmekten çekinmeyeceğiz.“dedi.

baykanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu