Haber

Spor emekçileri için 24. onur gecesi

TÜRFAD İzmir Şubesi tarafından Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 24. “İnsan Yaşarken Hatırlanmalı” Ödül Töreni, Türkiye spor ve futbol camiasını İzmir’de buluşturdu. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger törende yaptığı konuşmada, “Yapılan işlerin değeri var. İnsan yaşarken unutulmaması gereken çok önemli bir söz” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “En genel anlamda spor ve tabii ki en kucaklayıcısı futbol” sözleriyle sporun önemine vurgu yaptı. farklılıkları ortadan kaldırarak herkesi bir araya getiren çok güçlü bir yapıştırıcı” dedi. Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, Konak’ta özellikle çocuklar ve gençler için spor kültürünün geliştirilmesine önem verdiklerini belirterek, “Biz birlikteyiz. spor tesislerini geliştirmek ve gençlere spor alışkanlığı kazandırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Özellikle fiziki yapının oluşturulması, tesislerin yenilenmesi ve yeni tesislerin yapılması için büyük çaba sarf ediyoruz.Bu çalışmaları yürütüyoruz. şehrin banliyölerinde, düşük ve orta gelirli bölgelerde… Aynı zamanda buradaki yetenekli gençleri keşfetmeye çalışıyoruz.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TÜRFAD) İzmir Şubesi’nin Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği “İnsan Yaşarken Hatırlanmalı” veda etkinliği Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen ödül töreni Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, İzmir ile gerçekleştirildi. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, İzmir İl Emniyet Müdürü. Mehmet Şahne, İzmir Gençlik ve Spor İl Başkanı Murat Eskici, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Futbolcular Derneği (TÜRFAD) Genel Başkanı Levent Erdoğan, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, eski FIFA Hakemi Cüneyt Çakır, UEFA Gözlemcisi Deniz Gökçek İşcan, TFF Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi meclis üyeleri, TÜRFAD şube başkanları, siyasi parti temsilcileri, medya temsilcileri, spor kulübü başkan ve yöneticileri ve sporcular Vefanın başrolde olduğu gecede spora gönül ve emek verenler ödüllendirildi.

Vali Köşger: Spor aslında vefadır, dostluktur, kardeşliktir, birlik ve beraberliktir.

Törende konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sporun birleştirici ve barış kapılarını açan yönüne vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Yapılan işin değeri vardır. Başlıktan da anlaşılacağı gibi ‘İnsanlar yaşarken anılmalıdır’ çok değerli bir sözdür. Millet olarak ihmal ettiğimiz ve biraz zayıf kaldığımız bir yön. İnsanları yaşarken kıymetini bilemiyoruz. Hayatımıza gerektiği gibi değer vermiyoruz. Aslında bizim yapmamız gereken insanlara yaşarken bir fiyat vermek, yaşarken bir ödül vermektir. Böylece arkasındaki insanlar için motivasyon olur ve beceri iltifat edilir. Spor aslında vefadır, dostluktur, kardeşliktir, birlik ve beraberliktir. Sadece bir milleti değil, uluslararası bir dostluğu ve kardeşliği pekiştiren, savaşları bitiren, barışı güçlendiren bir güçtür. Sporun centilmenliği ile huzurun kapıları açılıyor.”

Soyer: Her biri bir çınar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sporda Fair Play ve centilmenliğin önemini vurguladı. Yeşil alanlarda centilmenliğin korunmasında kadınların çok değerli bir role sahip olduğuna dikkat çeken Lider Soyer, yerel yönetimler olarak ayakta durmaya devam edeceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adalet eksikliği futbolun temel dayanaklarından biridir. Konak Belediye Başkanımız Abdul Batur Kadın Futbol Grubu hakkında konuştu, az önce bayan hakemlerimizle görüştüm, biliyorum ki futbolda sportmenliğin güçlenmesi adına kadınların eli futbola daha çok dokunacak ve sportmenlik yeşil sahalarda devam edecek. sarsılmadan. Yerel yönetimler olarak elbette güçlenmeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki en genel anlamda spor ve doğal olarak futbol en kucaklayıcı, aradaki farklılıkları ortadan kaldıran, herkesi bir araya getiren çok güçlü bir yapıştırıcı. Dolayısıyla futbol hepimizin geleceği için çok pahalı ve pahalı bir yer taşımaya devam edecek. Türk Futbol Adamlarının duayenlerini ve bu ödülü 24 yıldır sürdürenleri saygıyla selamlıyorum. Her biri bir çınar. Türk futbolunun teminatı bu spora ömrünü ve uzun yıllarını vermiş gazilerdir. Harikalar, her birine şükranlarımı sunuyorum, emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Batur: Gençlere spor alışkanlığı kazandırmak için çalışıyoruz

Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, insanların yaşarken ödüllendirilmesinin, özellikle sporda yaptıkları iyilik ve başarıların karşılığını almanın değerli olduğunu söyledi. TÜRFAD’ın İzmir için değerli bir kurum olduğunu, Konak Belediyesi olarak TÜRFAD’ın yıllardır sürdürdüğü klasikleşmiş ödül törenine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Önder Batur, spora verilen temelin önemini vurguladı. Önder Batur sözlerini şöyle sürdürdü:

“2019 yılından bu yana spor tesislerini geliştirmek ve gençlere spor alışkanlığı kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle fiziki yapının oluşturulması, tesislerin elden geçirilmesi ve yeni tesislerin yapılması için büyük çaba sarf ediyoruz. Gültepe’de yaptığımız spor tesisimiz de bunlardan biri. Bu çalışmaları şehrin banliyölerinde, düşük ve orta gelirli bölgelerde yapıyoruz. Biz de burada yetenekli gençleri bire bir keşfetmeye çalışıyoruz. Konak’ta 25 adet amatör spor kulübü bulunmaktadır. Onlara büyük bir kaldıraç sağlıyoruz. Konak Belediyesi olarak her yıl federasyon katkı payı, maddi yardım ve ekipman yardımı yapıyoruz. Amatör spor kulüplerinin yaşatılması bizim için değerli” dedi.

“Alt yapıdan gelen sporcularımız gelecekte Süper Lig’de oynayacak”

Konak Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın İzmir’i Süper Lig’de temsil ettiğini hatırlatan Lider Batur, alt yapıdan sporcu yetiştirdiklerinin altını çizerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Konak’ımızın en değerli kadrolarından biri Kadın Futbol Takımımızdır. Muhteşem Lig’de mücadele ediyor. Geçmişte Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmiş bir grup. Bu dönem Konak’ımızı ve İzmir’imizi Lig’de en iyi şekilde temsil ediyoruz. Bence buradaki en güzel şeylerden biri de artık küçük yaş gruplarında takımlarımızın olması ve bu altyapıdan gelen sporcularımızın ileride Büyük Lig’de oynayacak olması. Aslında on beşimiz ligde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kadrolarında oynuyoruz. Biz çok rekabet içinde değiliz, biz yetiştiriciyiz. Belediyelerin sporun diğer dallarında da iyi sporcular yetiştirmesi çok daha güzel olur.”

Büyükekşi: Kesinlikle Fair Play diyoruz

TFF Genel Başkanı Mehmet Büyükekşi, federasyon olarak asıl amaçlarının Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek olduğunu belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu olarak asıl amacımız Fair Play ruhuyla futbolu geliştirmek, daha geniş kitlelere, marka değerini ve prestijini artırmak ve ülkemizi bu alanda daha yukarılara taşımaktır. Biz buna kesinlikle Fair Play diyoruz. Düzgünlüğü, nezaketi alkışlamaya ve pisliği ve şiddeti cezalandırmaya devam edeceğiz. Alt yapı futbol akademisi projesini hayata geçirmek için çok önemli adımlar atıyoruz. Önümüzdeki dönemde Büyük Lig kulüplerine, 2024-2025 sezonunda da Birinci Lig kulüplerine akademi ihtiyacını getiriyoruz.”

Erdoğan: İzmir şubemiz tüm şubelerimize örnek

İzmir şubesinin tüm şubelere örnek olduğunu anlatan TÜRFAD Genel Başkanı Levent Erdoğan, genel merkeze dahi örnek olmak için çalıştığını belirterek TÜRFAD İzmir Şube yönetimini tebrik etti. Erdoğan, “İzmir şubemiz, diğer tüm şubelerimize ve hatta genel müdürlüğümüze örnek teşkil etmek için çalışıyor. Bu büyük başarıları kutluyoruz. Tabii ki geri kalmamak için bazı projelerimiz var. Futbol Federasyonumuzu ziyaret edeceğiz. Bence; Bu projelerde bize büyük destek verecekler. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Vreskala: Futbolumuzun geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmeye devam edeceğiz

TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, Atatürk’ün “Akıllı, çevik ve ahlaklı sporcuyu severim” sözlerini hatırlattı. Direk olmak, futbolumuzun geleceğini sağlam temeller üzerine oturtmaya devam etmektir. Bu yüzden bu yola çıktık. İnsan yaşarken anılırsa, eşiyle, dostlarıyla paylaşırsa ne güzeldir dedik. Futbol dünyadaki en tanınan spordur. Turizme ve tanıtıma destek var, ülkenin gerçek yüzünü gösterme imkanı var. Bu güzel tabloyu yaratan sizlere, bize bu imkanı yaratan Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve okul arkadaşım olan Konak Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından “İnsanlar Yaşarken Hatırlanmalı” Ödül Töreni gerçekleştirildi. “İnsan Yaşarken Hatırlanmalı” 2022 Ödülleri ise şöyle sıralanıyor:

 

Onur Ödülü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi,

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk,

TÜRFAD Genel Başkanı Av. levent erdoğan

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici

Eski FIFA Hakemi Mustafa Çulcu

Özel ödül

FIFA Hakemi Cüneyt Çakır

Bahattin Lütfü Duran, FIFA Yardımcı Hakem

FIFA Yardımcı Hakem Tarık Ongun

Özel Hizmet Ödülü

Eski Emniyet Müdürü Tamer Kırklar

Eski Emniyet Müdürü Ahmet Tekin Akın

TÜRFAD Akhisar Şube Başkanı Nurullah Zağlı

Akhisarspor Eski Teknik Direktörü Av. Ani Seller

Şampiyonlar Dünya Avrupa Olimpiyat Ödülü

Kerem Kamal – Güreş

Yasemin Ecem Anagöz – Okçuluk

Kulüp Liderliği Ödülü

Erdem Yücel – Göztepe

Seracettin Sakıpağa – Karşıyaka

Ali Kınay – İzmirspor

Basın Ödülü

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lideri Dilek Gappi

TV Yorumcusu Erdoğan Gezer

Sağlık Ödülü

Dr Şelale Cüce

Dr. Murat Cihan Temiz

Üzgün. Doktor Halil Halil

Hakem – Gözlemci Ödülü

UEFA Gözlemcisi D. Deniz Gökçek İşcan

Eski Milli Hakem Turgay Kaynak

Eski Milli Hakem İslam Yetkinoğlu,

Eski Milli Hakem Coşkun Zenginer,

Eski Milli Hakem Taner Vardarlı

Eski Milli Hakem Nazife Öztürk

Teknik Yönetici Ödülleri

Hakan Kutucuoğlu,

Cüneyt Dumlupınar

Enver Çelik

Oyuncu Ödülü

Can Bahran – Altay

Erdem Özkayimoğlu – İzmirspor

Cevdet Çapar – İzmirspor

Attila Sovereign – Karşıyaka

Spor Hizmet Ödülü

İnanmak

Vehbi Moğol

Doğan Mutlu

Başarılı Kulüpler Ödülü

Savkar Jimnastik Kulübü

Seferihisar Belediye Spor- Plaj Futbolu

Bostanlı Spor Kulübü

  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler